Astronomiczny Dzień

W najbliższą sobotę 16. maja zapraszamy w Góry Izerskie na Astronomiczny Dzień w Izerskim Parku Ciemnego Nieba. Już po raz 11! Polscy i czescy astronomowie będą czekać na Was, aby pokazać Wam piękno Kosmosu.

Główna część imprezy - wykłady, obserwacje Słońca i nocnego nieba - odbędzie się w Jizerce. Mała grupa astronomów będzie czekać na Was przy teleskopach słonecznych również w Orlu. Wieczorem razem z nimi można będzie wyruszyć w międzyplanetarną podróż do Jizerki na obserwacje obiektów nocnego nieba. Zapraszamy!

O tym, co dokładnie będzie się działo, dowiecie się zaglądając do programu.

Zapraszamy też na profil projektu Astroizery na Facebooku. Lubisz Kosmos, polub i nas!

 

 
Dzień Otwarty w Instytucie Astronomicznym UWr

Instytut Astronomiczny Uniwersytetu Wrocławskiego zaprasza uczniów i nauczycieli szkół średnich Dolnego Śląska i nie tylko na:

DZIEŃ OTWARTY w INSTYTUCIE ASTRONOMICZNYM UNIWERSYTETU WROCŁAWSKIEGO,

który odbędzie się w dniu 18 kwietnia 2015 roku (sobota).

W programie spotkania prezentacja studiów astronomicznych I i II stopnia prowadzonych na Wydziale Fizyki i Astronomii. Przedstawione zostaną też główne kierunki badań naukowych prowadzonych w Instytucie Astronomicznym.

Początek: godz. 11.00, Instytut Astronomiczny, ul. Kopernika 11, Wrocław (przy Parku Szczytnickim), Budynek A, sala Jana Mergentalera.

Wstęp wolny! Zapraszamy!

 
Seminarium Meteorytowe

Polskie Towarzystwo Meteorytowe oraz Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne zaproszają na VIII Seminarium Meteorytowe, które odbędzie się w Olsztynie, w dniach 24 -25 kwietnia 2015 roku (piątek i sobota). Seminarium jest okazją do poszerzenia wiedzy z zakresu astronomii i meteorytyki. Jest spotkaniem kolekcjonerów i ludzi nauki, które daje możliwość wymiany doświadczeń dotyczących materii pozaziemskiej i nawiązywania współpracy naukowej oraz wymiany okazów.

Szczegółowe informacje dotyczące  Seminarium dostępne są w serwisie internetowym Polskiego Towarzystwa Meteorytowego.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 11